5 odos priežiūros mitai

Internetas yra galingas įrankis, leidžiantis mums dalytis informacija ir bendrauti su kitais žmonėmis iš viso pasaulio. Tačiau jis turi ir neigiamų pusių. Kai po ranka turime tiek daug informacijos, gali būti sunku žinoti, kuo tikėti. Tai ypač aktualu kalbant apie odos priežiūrą. Internete sklando daugybė mitų ir pusiau tiesų, todėl sunku žinoti, kas veikia, o kas ne. Vieni iš labiausiai paplitusių mitų yra šie: agurkai gali padėti sumažinti patinimą po akimis, dantų pasta yra veiksminga priemonė nuo spuogų, soliariumai yra saugūs, o šveitimas turi būti atliekamas kasdien. Iš tikrųjų šie (ir daugelis kitų) odos priežiūros mitų paprasčiausiai nėra teisingi. Prieš vadovaudamiesi bet kokiais patarimais, būtinai atlikite tyrimą ir pasitarkite su dermatologu, kad sužinotumėte faktus.

Karštas vanduo naudingas jūsų odai - MITAS

Daugelis žmonių mano, kad karštas vanduo yra naudingas jų odai, ir nors tam tikrais atvejais tai gali būti tiesa, paprastai taip nėra. Iš tiesų, prausiantis karštame vandenyje ar duše iš jūsų odos atimami natūralūs aliejai ir drėgmė, todėl oda išsausėja ir niežti. Tai ypač pasakytina apie veido odą, kuri yra labai jautri ir karštas vanduo ją gali sudirginti. Taigi net jei mėgstate ilgai ir karštai praustis po dušu, kai reikia prausti veidą, geriau rinktis šiltą vandenį. Tai padės išlaikyti odą švelnią ir sveiką, o kartu išvengti nemalonių reakcijų, tokių kaip uždegimas ar paraudimas. Turėdami omenyje šį paprastą patarimą, galėsite mėgautis daugeliu karšto vandens privalumų, nekenkdami savo odai!

Spuogai atsiranda tik paaugliams - MITAS

Nors dažnai manoma, kad aknė yra “paauglių liga”, iš tiesų ji gali pasireikšti bet kokiame amžiuje ir paveikti visų visuomenės sluoksnių žmones. Daugeliu atvejų spuogai atsiranda dėl hormoninių pokyčių lytinio brendimo metu, tačiau kai kuriems žmonėms ši būklė tampa chroniška ir tęsiasi iki pat pilnametystės. Tačiau net ir tiems, kurie neserga lėtiniais spuogais, yra daugybė kitų spuogų tipų, kurie gali pasireikšti bet kuriuo gyvenimo etapu. Pavyzdžiui, streso sukelta aknė yra dažna suaugusiųjų amžiuje, o netinkami gyvenimo būdo įpročiai, pavyzdžiui, netinkama mityba ar per didelis saulės spindulių poveikis, gali sukelti odos problemų vėlesniame amžiuje. Be to, tie patys pagrindiniai veiksniai, kurie lemia paauglių odos spuogus, gali pasireikšti ir suaugusiųjų odoje: užsikimšusios poros dėl riebalų pertekliaus ar kosmetikos sankaupų, uždegimas dėl bakterijų ar dirginimo. Taigi nors ryškiausia aknės forma gali pasireikšti tik paaugliams, tiesa ta, kad ši būklė gali pasireikšti bet kokio amžiaus žmonėms. O kadangi pagrindiniai veiksniai išlieka tie patys nepriklausomai nuo amžiaus, odos sveikatos priežiūra visada turėtų būti prioritetas visiems, kurie nori išsaugoti sveiką odą iki pat pilnametystės.

Agurkai šalina maišelius po akimis - PUSIAU MITAS

Nors mintis, kad agurkai gali padėti sumažinti maišelius po akimis, yra šiek tiek mitas, šio tipo kompresų naudojimas yra naudingas, kai padeda sumažinti paburkimą ir kitas odos problemas. Agurkuose yra daug drėgmės, o uždėti tiesiai ant odos jie gali padėti sumažinti įtampą ir diskomfortą. Be to, jų vėsi temperatūra ramina ir gaivina, todėl jie gali palengvinti lėtinių ligų, pavyzdžiui, egzemos ar rožinės, simptomus. Galiausiai, nors agurkai nebūtinai yra stebuklingas vaistas nuo maišelių po akimis, jie suteikia tam tikros naudos, kuri gali padėti jums jaustis patogiau. Taigi, jei ieškote paprasto būdo, kaip pagerinti odos sveikatą ir gerovę, apsvarstykite galimybę į savo odos priežiūros rutiną įtraukti vėsius agurkus.

Svarbu pažymėti, kad panašų poveikį turės bet koks vėsus kompresas. Nesvarbu, ar tai būtų atšaldytas arbatos maišelis, ar šaltas šaukštas, prispaustas prie odos (svarbiausia – švelniai, bet nuosekliai spaudžiant kelias minutes).

Veido masažas sumažins raukšles - MITAS

Natūralu, kad su amžiumi oda tampa mažiau elastinga ir labiau linkusi raukšlėtis. Nors šį procesą lemia daug veiksnių, įskaitant saulės poveikį ir rūkymą, pagrindinė priežastis yra tiesiog bėgantis laikas. Deja, tai reiškia, kad nėra vienos stebuklingos priemonės, kuri padėtų išvengti raukšlių. Veido masažas gali laikinai pagyvinti jūsų veido odą, nes padidins kraujo pritekėjimą į šią sritį, tačiau jos niekaip nepadės išvengti ar sumažinti esamų raukšlių atsiradimo. Tiesą sakant, persistengus su veido mankšta, iš tikrųjų gali atsirasti naujų raukšlių, todėl geriausia rinktis švelnius valiklius ir drėkinamuosius kremus.

Valgant morkas oda gali tapti oranžinė - PUSIAU MITAS

Vyrauja klaidinga nuomonė, kad valgant morkas oda gali tapti oranžinė. Nors tiesa, kad maisto produktai, kuriuose yra daug beta karoteno, pavyzdžiui, morkos, gali suteikti odai šiek tiek oranžinį atspalvį, šis poveikis paprastai būna laikinas. Daugeliu atvejų kasdien suvalgyti kelias morkas yra visiškai saugu ir nesukels jokių odos spalvos problemų.

Kartu svarbu pažymėti, kad morkų valgymo nauda sveikatai gerokai viršija bet kokią galimą riziką, susijusią su oranžinio odos atspalvio įgijimu. Morkose gausu maistinių medžiagų, pavyzdžiui, vitaminų A ir C, kurie, kovodami su uždegimais ir palaikydami ląstelių atsinaujinimo procesus organizme, skatina švarią ir sveiką odą. Taigi, net jei reguliariai valgydami karotino prisotintą maistą, pvz., morkas, ir nusidažysite oranžine spalva, švytinti veido oda bus to verta!